SANYTOL vám ponúka najúčinnejšie prípravky, ktorými zaistíte čistotu svojho domova a bezpečie pre svoju rodinu.

Podlahy a ďalšie povrchy

Pri kontakte rúk a potravín s rôznymi povrchmi, ktoré sú prenášačmi všetkých druhovbaktérií, dochádza často ku krížovej kontaminácii.

Aj podlahy a koberce sú možnými prenášačmi, a to preto, že sú v kontakte s topánkami, ktoré sú zdrojom externej kontaminácie (pľuvance, exkrementy...).

 

Podľa nedávnej klasifikácie možno odhaliť štyri druhy kontaminačného nebezpečenstva:

 

  1. Vlhké miestnosti alebo niektoré predmety, ako sú filtre, drezy, kanalizácie atď., kde sa mikróby môžu ľahko rozmnožovať. Na obmedzenie mikrobiálneho rizika však stačí pravidelná dekontaminácia.
     
  2. Aj v prostriedkoch používaných na očistu tela alebo upratovanie domu, ako sú špongie na umývanie, koberce, rukavice, uteráky a pod., sa hromadí obrovské množstvo mikróbov. Tie by sa mohli považovať za najdôležitejšie prenášače krížovej kontaminácie, pretože ich všetci rodinní príslušníci používajú každý deň. Z toho vyplýva, že sa tiež musia čistiť každý deň.
     
  3. Aj povrchy v kontakte s rukami alebo potravinami sú významnými prenášačmi. Ak sa riadne nestaráme ani o tieto povrchy, ani o svoje ruky, je veľmi pravdepodobné, že sa nakazí celá rodina.
     
  4. Ostatné povrchy: Táto posledná kategória zahŕňa podlahy, koberce, povrchy v jedálňach, spálňach, povrchy nábytku a ostatné druhy predmetov menej vystavených kontaminácii (náchylných na kontamináciu).