[PRÍRUČKA Sanytol] Ako čistiť a dezinfikovať dom

Vo svojej domácnosti sa radi cítime bezpečne, ale toto ovplyvňujú rôzne aspekty. Na dosiahnutie tohto cieľa je dôležitý poriadok, udržiavanie udržiavanie správnej čistoty a dezinfekcie. V tomto článku vám vysvetlíme, ako dôkladne vyčistiť a dezinfikovať v závislosti od oblasti alebo situácie.

Ako čistiť a dezinfikovať dom

Aký druh čistenia robiť a ako často?

V ideálnom prípade by ste mali udržiavať domácu hygienu viac ako raz týždenne a používať špecifické produkty, ktoré poskytujú nielen čistenie, ale aj účinnú dezinfekciu. SANYTOL ponúka špecifické produkty pre všetky miestnosti, ktoré odstránia99,9 % baktérií, vírusov a plesní.. Každá oblasť si však vyžaduje svoje vlastné rutiny, založené na jej charakteristikách.

Dezinfekcia rôznychmiestností v domácnosti

  • Vstupná hala: odstráňte prach, ktorý sa zvyčajne hromadí na vstupnej rohožke, na kľučkách dverí a nábytku. Vyčistite a dezinfikujte povrchy nábytku a úchytky, ktorých sa dotýka každý člen domácnosti. Skúste ich vyčistiť prípravkom, ktorý nielen čistí, ale aj dezinfikuje, hygiena tak bude kompletnejšia, jednoduchšia a rýchlejšia. Môžete použiť Sanytol dezinfekčný univerzálny čistič, ktorý čistí aničíbaktérie, plesne a obalené vírusy. Okrem toho neutralizuje alergény, ako sú prachové roztoče.
  • Kuchyňa: Je edna z najdôležitejších miestností, kde pripravujeme a skladujemepotraviny.Odporúčame vám denne povrchy nielen čistiť, ale aj dezinfikovať (pracovné dosky, sporáky, drezy, atď.). Nezabudnite pravidelne čistiť a dezinfikovať špajzu aj chladničku. Na aždodenné čistenie a dezinfekciu, predmetov a povrchov kde sa nachádzajú potraviny, môžete použiť Sanytol dezinfekčný odmasťujúci čistič na kuchyne 94%, ktorý je nielen účinným odstraňovačom mastnoty a dezinfekčným prostriedkom, ale je aj produktom vhodným na miesta v kontakte s potravinami. Nezabudnite, že kuchynské utierky, hubky a drôtenky treba často meniť. Je dobrou praxou dezinfikovať utierky a drôtenky na konci dňa, aby ste zabránili hromadeniu baktérií, ktoré sa potom prenesú na povrchy. 
  • Kúpeľňa: je hlavným zdrojom hromadenia baktérii, vírusov a plesní, najmä toalety a sprchy. Pravidelne čistite a dezinfikujte všetky povrchy pomocou špeciálneho prípravku. S ľahkou a pohodlnou údržbou kúpeľne vám pomôže Sanytol Dezinfekčný čistič n a kúpeľne a vodný kameň, ktorý pôsobí proti vodnému kameňu a zabraňuje vzniku plesní. Miestnosť čo najviac vetrajte a pravidelne vymieňajte a perte uteráky a podložky v práčke. Na pranie kúpeľňového textilu a odstránenie zápachu použite špeciálny prípravok ako je Sanytol dezinfekciu na bielizeň, ktorá, odstraňuje zápach a dezinfikuje už od 20ºC.
  • Spálne: vetrajte miestnosť každý deň, pravidelne perte posteľnú bielizeň (raz týždenne), odstraňujte prach z povrchov. Spálňa je miesto, kde sa zvykne hromadiť veľa roztočov. Sanytol prípravok proti roztočom môžete použiť na dezinfekciu neprateľných textílií ako sú matrace, vankúše a pod., ako aj zbavenie sa nepríjemných pachov.. Na dezinfekciu prateľnej posteľnej bielizne a textílií môžete použiť Sanytol dezodoračný a dezinfekčný prípravok na tkaninyktorý odstraňuje zápach a dezinfikuje aj v studenej vode (20º C). 
  • Obývačka: povysávajte sedačky a koberce, poutierajte prach z nábytku a podláh a vyperte poťahy a závesy v práčke. Na odstránenie zápachu a dezinfekciu sedačiek alebo kobercov môžete použiť Sanytol dezinfekcia osviežovač vzduchu, plôch a textílií alebo Sanytol dezodoračný a dezinfekčný prípravok na tkaniny ktoré zanechajú príjemnú vôňu.
dezinfikovať dom

Dezinfekcia, ak je v domácnosti chorá osoba

Hygiena a dezinfekcia v takejto domácnosti je veľmi dôležitá. Baktérie a vírusy sa zvyčajne prenášajú priamym a nepriamym kontaktom, prostredníctvom predmetov, ktoré mohli byť kontaminované. Preto je dôležité používať produkty, ktoré ich eliminujú, ako napríklad produkty od SANYTOLU, aby sa obmedzilo riziko nákazy. Bude potrebné často dezinfikovať rôzne povrchy a miestnosti, ktoré mohli byť v kontakte s chorým (kúpeľňa, kuchyňa, textílie atď.).