Ako vyčistiť detskú vysokú stoličku pre bezpečné jedenie

Detská stolička si vyžaduje dôkladné čistenie, pretože je to miesto, kde nielen padá jedlo, ktoré si bábätká môžu dať späť do úst, ale je to aj miesto, kde sa hromadia zvyšky jedla, ktoré sa môžu stať zdrojom choroboplodných zárodkov. Ohľaduplné čistenie a dezinfekcia detskej stoličky je pre toto nevyhnutná. Chcete vedieť, ako vyčistiť detskú vysokú stoličku pre bezpečné jedenie? Vysvetlíme to v nasledujúcom článku.

Ako vyčistiť detskú vysokú stoličku

6 krokov na čistenie a dezinfekciu detskej vysokej stoličky 

Aby ste stoličku dobre vyčistili, nestačí len pozbierať zvyšky jedla a utrieť ju handričkou. Predovšetkým oblasti, ktoré prichádzajú do kontaktu s dieťaťom a jedlom, sa musia dôkladne a po každom jedle vyčistiť, aby sa zabránilo usadzovaniu nečistôt a hromadeniu baktérií z jedla. Vysvetlíme vám, ako čistiť a dezinfikovať detskú vysokú stoličku pomocou týchto jednoduchých krokov:

  1. Zvyšky jedla odstráňte papierom alebo handričkou. Pozrite sa na tie najneprístupnejšie miesta, pretože práve tam sa tieto pozostatky môžu hromadiť.
  2. Vyčistite a vydezinfikujte detskú stoličku vhodným prípravkom, akým je napríklad Sanytol dezinfekčný univerzálny čistič, ktorý čistí a dezinfikuje zároveň, likviduje 99,9 % baktérií, plesní a vírusov. Nie je dráždivý ani škodlivý pre pokožku alebo povrchy. Na čistenie a dezinfekciu malých plôch môžete použiť Sanytol dezinfekčné univerzálne čistiace utierky, ktoré sú biologicky odbúrateľné a nezanechávajú škvrny ani nepoškodzujú povrchy. Stačí nimi utrieť detskú stoličku. 
  3. Časti, ktoré budú v priamom kontakte s bábätkom, veľmi dobre opláchnite vodou.
  4. Utrite podlahu v blízkosti vysokej stoličky, pretože na ňu často padá jedlo. Použiť môžete Sanytol dezinfekčný čistič na podlahy a plochy, ktorý neobsahuje bielidlá a je vhodný na všetky druhy materiálov, vrátane dreva a parkiet. Môžete ho nanášať priamo alebo riediť vodou .Umyte podnos vysokej stoličky (ak to výrobca uvádza, môžete ho umyť v umývačke riadu). Ak stolička obsahuje textílie, môže ich vyčistiť, dezinfikovať alebo oprať. Pre účel prania odporúčame  použiť prípravok Sanytol dezinfekčný prací gél. Ak sa vaša ratolesť hrala na detskej stoličke, vydezinfikujte aj hračky, pretože sa pravdepodobne zašpinili. Niektoré mäkké hračky možno prať v práčke s dezinfekčným prostriedkom, ako je Sanytol dezinfekčný prací gél. 

Tvrdé, neelektronické hračky môžu ísť do umývačky riadu. V opačnom prípade ich môžete vyčistiť prípravkami, ktoré sme už spomínali, ako sú dezinfekčné univerzálne čistiace utierky Sanytol alebo Sanytol dezinfekčný univerzálny čistič. Pamätajte, že keďže sa hračky dostanú do kontaktu s ústami dieťaťa, predtým, ako mu ich vrátite, je potrebné ich veľmi dobre opláchnuť vodou.

vyčistiť detskú vysokú stoličku

Produkty, ktoré by sa nemali používať na čistenie detských priestorov na hranie a jedenie

Niektoré zložky prípravkov nemusia byť vhodné na čistenie hračiek a iného príslušenstva, ktoré budú v priamom kontakte s bábätkom. V skutočnosti môže byť každý nesprávne použitý čistiaci prostriedok potenciálne toxický. Medzi riziká  Pri kontaktu bábätka s nevhodnými čistiacimi prostriedkami  môže vzniknúť riziko patria otravy tráviaceho a dýchacieho traktu a poranenia kože, slizníc a očí.

Keďže má bábätko tendenciu dotýkania a cmúľania všetkého, čo je na dosah, treba sa vyhnúť čisteniu dráždivými, abrazívnymi alebo žieravými prípravkami. Taktiež nie je vhodné miešať rôzne produkty. Nezabúdajte, že existujú prípravky, ktoré dezinfikujú bez bielidiel, ako napríklad Sanytol, pomocou ktorého je možné zabezpečiť úplnú hygienu predmetov, ktorých sa bábätko dotýka.

Je dôležité vždy skontrolovať označenie a vždy dodržiavať pokyny výrobcu. Ako prevencia je najlepšie vždy po čistení všetko opláchnuť.