Chráňte svoj domov a svojich blízkych pred baktériami. 

Po dôkladnom upratovaní je radosť pozerať sa na domácnosť a vidieť, že všetko je na svojom mieste. Ani zrnko prachu, lesklé parkety, ani mastnota v kuchyni či zápach v dreze. 

Aj keď poupratujete, neviditeľné mikróby môžu byť aj tam kde ich najmenej čakáte: na podlahe, v kuchyni, kúpeľni… Hoci mnohé neškodia nášmu zdraviu, ale iné môžu spôsobiť ochorenia ako vírusy spôsobujúce chrípku alebo baktérie ako salmonela či E.coli.

baktériami

Na ochranu svojej rodiny pred týmito nevítanými hosťami nestačí iba čistenie! Svoj domov by ste mali pravidelne dezinfikovať, aby ste zlikvidovali baktérie a vírusy a vytvorili bezpečné a zdravé prostredie.

Aké sú teda rozdiely medzi čistením, sanitáciou a dezinfekciou?

  • Čistenie: odstraňuje prach a nečistoty z povrchov.
  • Sanitácia: znamená odstraňovanie špiny a nečistôt z povrchov. Podľa amerického Centra pre kontrolu chorôb (CDC) tento proces znižuje počet mikróbov, ale úplne ich neodstráni.
  • Dezinfekcia: spočíva v ničení škodlivých mikroorganizmov, ktoré môžu spôsobiť choroby.

Výber správneho prípravku na čistenie a dezinfekciu nie je jednoduchý. Väčšina výrobkov pre domácnosť iba čistí, zatiaľ čo niektoré dezinfekčné prostriedky vyžadujú predchádzajúce čistenie povrchu. Sanytol, odborník na dezinfekciu bez bielidiel, vyniká širokým sortimentom dezinfekčných čistiacich prostriedkov. Medzi nimi aj univerzálny dezinfekčný čistič Sanytol, ktorý ponúka tieto výhody:

  • Dva kroky v jednom. Na rozdiel od bielidiel alebo iných dezinfekčných prostriedkov, pri ktorých je potrebné povrchy najskôr vyčistiť, aby boli čisté, Sanytol čistí a dezinfikuje jediným pohybom.
  • Rešpektujúca receptúra. Receptúra ​​je dermatologicky testovaná a rešpektuje najchúlostivejšie povrchy, ako je prírodné drevo, pretože nezanecháva škvrny ani nepoškodzuje materiály.
  • Viacnásobné použitie. Ideálne do všetkých priestorov domu, najmä do kuchyne (pracovné dosky, drezy, stoly, chladničky) a kúpeľne (WC, sprchy, drezy…)
  • Zanecháva príjemnú sviežu vôňu. Dostupné vo vôni eukalyptus, grapefruit a jablko.

Viacúčelový dezinfekčný prostriedok

Viacúčelový dezinfekčný čistič Sanytol je navyše bezpečný pre povrchy okolo domácich zvierat a detí.

V prípade domácich zvierat je Sanytol ideálny, pretože obsahuje horké zložky, ktoré odrádzajú od jeho požitia, a vôňa neovplyvňuje čuch domácich zvierat ani nevyvoláva močenie.

Sanytol vám tiež pomáha vytvoriť bezpečné prostredie pre vaše dieťa, ktoré ho chráni pred vírusmi a baktériami pri plazení, hraní sa na podlahe, vo vysokej stoličke alebo vo vani. Tiež vám pomôže vyhnúť sa krížovej kontaminácii pred a po príprave detskej stravy.

Urobte z viacúčelového dezinfekčného prostriedku Sanytol súčasť svojej každodennej rutiny a užívajte si pokoj s vedomím, že vytvárate čisté a zdravé prostredie pre svojich blízkych.