Prečo dezinfikovať?

Prečo dezinfikovať?

Jednoducho preto, aby sme zničili mikróby, ktoré môžu byť pre naše zdravie nebezpečné. Nachádzajú sa na našich rukách, na povrchu predmetov aj v bielizni. 

Šírenie baktérií po dome prebieha neuveriteľnou rýchlosťou: jedna jediná bakteriálna bunka je schopná vytvoriť kolóniu s veľkosťou 1 miliardy za necelých 24 hodín!

Disinfect
Cleaning

Zdravotné problémy

Mikróby sa prenášajú bez toho, aby sme si to uvedomovali. Množstvo infekcie sa šíri nepriamym kontaktom tak, že sa zárodky infekcie prenášajú zo zasiahnutého predmetu (kľučka dvier, telefóny, diaľkový ovládač, kuchynská doska atď.) prostredníctvom rúk do nášho tela. 

Keďže sa naše ruky počas dňa dotýkajú množstva povrchov, sú hlavnou dopravnou cestou mikróbov až do nášho nosa, do našich úst aj do našich očí alebo k ďalším povrchom, ktoré prenesú mikróby na ďalšie osoby.

Aby sme sa pred týmito rizikami chránili, je nevyhnutné si osvojiť jednoduché hygienické postupy a používať vhodné čistiace a dezinfekčné prostriedky, pretože klasické čistenie ich neumožňuje úplne zneškodniť.

V ktorých prípadoch je riziko najväčšie

U každého človeka existuje pravdepodobnosť že sa nakazí nejakou infekciou. U niekoho je táto pravdepodobnosť vyššia, u iných naopak nižšia.

Dojčatá a malé deti

Pri narodení nie je imunitný systém dieťaťa funkčný, čo ho robí mimoriadne zraniteľným voči infekciám. Samozrejme, proces imunizácie sa začína veľmi rýchlo (skôr ako 48 hodín po narodení), ale postup je pomalý. Dojča teda nie je proti mikróbom chránené. 

Navyše, ako dieťa rastie, zvedavosť ho podnecuje objavovať svet, ktorý ho obklopuje: bude chcieť všetko vidieť, na všetko siahať, všetko cítiť a všetko ochutnávať. Bez váhania sa bude váľať po koberci v obývacej izbe, alebo oblizovať podlahu v kuchyni, plnú mikróbov! Zvedavosť a aj fakt, že im nič nie je „odporné“, vystavuje deti oveľa väčšiemu riziku infekcie.

Z týchto dôvodov sú dojčatá a malé deti ohrozené, ak úroveň hygieny v ich okolí nie je dostatočná. Niektoré pravidlá čistoty sa teda nemôžu obchádzať, samozrejme tak, aby sa nezmenili na posadnutosť.

Child
Pregnant

Tehotné ženy

Na začiatku tehotenstva je imunitný systém oslabený tak, aby sa organizmu zabránilo vypudiť embryo z tela. Zároveň bude telo musieť oveľa viac než na svoje potreby dbať na potreby dieťaťa, aby sa zaistil jeho správny vývoj, čo je pre budúcu mamičku značne vyčerpávajúce. 

Tehotné ženy, dokonca aj tie zdravé, musia byť ostražité, aby sa vyhli infekciám, ktoré by mohli mať nepriaznivé následky na vývoj ich detí.

Dostatočná hygiena tela aj potravín im umožní pokojne prečkať toto obdobie.

Osoby staršie a osoby so zdravotným postihnutím

Počas rokov schopnosti imunitného systému slabnú. Ľudské telo produkuje menej bielych krviniek, preto je menej chránené pred chorobami. Tým sa vysvetľuje, prečo sú starší ľudia náchylnejší na choroby. Ľudia so zdravotným postihnutím sú oveľa náchylnejší na niektoré mikróby. To isté platí v prípade chronických a závažných ochorení, ako sú cukrovka, pľúcne choroby, kardiovaskulárne choroby, rakovina atď. 

Musíme byť teda ostražití, aby sme ich neinfikovali, ak sme chorí a aby sme im v prípade potreby pomohli udržať dobrú hygienu.

Elderly and sick people
Pets

Domáci zvierací miláčikovia

Zvierací miláčikovia (mačky, psy, morčatá atď.) sú neoddeliteľnou súčasťou našich každodenných životov. Žijú v našej domácnosti a často spia v našej posteli. 

Ale domáci zvierací miláčikovia môžu byť prenášačmi/nositeľmi mnohých patogénov alebo alergénov, ktoré môžu u ľudí vyvolať vážnejšie ochorenia. Prítomnosť zvieraťa v domácnosti by mala viesť k zavedeniu základných hygienických pravidiel, ktoré by mali platiť nielen pre samotné zviera, ale aj pre celý rodinný kruh, aj pre miesto, kde žijú.

Nájdite svoj produkt