Aké predmety bývajú doma najviac kontaminované?

Aby ste mohli dbať na správnu hygienu svojho domova, je dôležité vedieť, ako dezinfikovať a pritom mať na pamäti predovšetkým oblasti, ktoré sú najviac kontaminované, aby ste optimalizovali čas a hĺbkovo dezinfikovali tam, kde je to najviac potrebné.

Podľa štúdie, ktorú uskutočnila firma UB, sú najviac kontaminovanými oblasťami v domácnostiach nasledujúce:

  1. Toaleta je najviac kontaminovanou oblasťou s najväčšou bakteriálnou záťažou.
  2. Kuchynské špongie a utierky. Môže sa v nich nazhromaždiť toľko mikroorganizmov ako na toalete a len 20 % domácností vie, ako ich správne dezinfikovať. Sú veľkými prenášačmi mikroorganizmov na ďalšie povrchy, ktoré sú už čisté.
  3. Na druhej strane, môže drez obsahovať až 100 000-krát viac baktérií, vírusov a plesní než toaletná misa, a pritom je v neustálom kontakte s našimi potravinami.
  4. Na kohútikoch, vaniach a gumách práčok sa objavuje tzv. biofilm, ktorý vzniká z rôznych nahromadených baktérií a má silný kontaminačný účinok. Nedajte si ujsť náš post venovaný čisteniu vaní v dvoch krokoch.
  5. Viete, že na zubných kefkách a téglikoch sa usadzuje neskutočné množstvo baktérií, vírusov a plesní? Ich dezinfekcia je maximálne dôležitá, pretože ich vkladáme priamo do úst. Mikroorganizmy na zubných kefkách sú príčinou zubných kazov a oparov.
  6. Kuchynské dosky na krájanie a nože môžu byť príčinou krížovej kontaminácie, ktorá môže zasiahnuť potraviny a náš organizmus. Ak napríklad používate kuchynskú dosku na krájanie kurčaťa a potom na krájanie šalátu, kontaminujete šalát patogénmi obsiahnutými v surovom mäse.
  7. Časté používanie technologických prístrojov ktoré nás obklopujú, ako sú počítače, je príčinou toho, že sú kontaminované aj viac než 450 baktériami na každom klávese. Jesť v blízkosti počítača napríklad spôsobuje šírenie mikroorganizmov.
  8. Nábytok a kľučky významne prispievajú k prenosu chrípky a ďalších respiračných vírusov.
  9. Aj detské hračky a príslušenstvo môžu byť kontaminované. Ak sa chcete dozvedieť, ako dezinfikovať hračky svojich detí, odporúčame vám prečítať si náš špeciálny príspevok.

Pre všetky tieto prípady je dôležité, aby ste mali poruke dezinfekčné prípravky Sanytol pre domácnosť. Nikdy by vám nemal chýbať Dezinfekčný univerzálny čistič v spreji, aby ste mohli rýchlo a efektívne ošetriť akúkoľvek oblasť.

Dezinfikovať domácnosť je ľahké, ak viete, ktoré oblasti sú najviac kontaminované, aby ste mohli zničiť baktérie, vírusy a plesne, ktoré sa tu môžu vyskytovať.