Ako vydezinfikovať matrac?

Matrace môžu mať problémy s nepríjemným zápachom spôsobeným nahromadením baktérií alebo plesní, za ktorých vznikom stojí vlhkosť a zvyšky kože, tekutín atď.

Nepríjemný zápach matraca môže byť vážnym problémom napr. v takých prípadoch, keď na matraci spia bábätká alebo malé deti, príp. osoby s problémami s inkontinenciou, pretože prípadné úniky moču spôsobujú nepríjemný zápach matraca, ktorý pretrváva a ktorý sa postupne zhoršuje.

Ako správne dbať na hygienu a dezinfekciu nášho matraca?

Na optimálnu realizáciu tejto úlohy treba mať na pamäti niekoľko dôležitých rád a tipov:

  • Matrac sa odporúča dvakrát ročne vetrať. Zároveň sa táto chvíľa môže využiť na opratie obliečky.
  • Odporúča sa vysať povrch matraca vysávačom.
  • Pre správnu hygienu, ak je možnét obliečku matraca prať, je potrebné ju vyprať v práčke pri vysokej teplote. Ak materiál neumožňuje pranie pri vysokej teplote, je možné ho vyprať v studenej vode, do ktorej pridáte Sanytol Dezinfekciu na bielizeň, ktorá dokáže úplne odstrániť baktérie, huby a nepríjemný zápach.
  • Na dezinfekciu vnútornej časti matraca môžete použiť dezinfekčný sprej Sanytol Dezinfekčný a dezodoračný prípravok na tkaniny, pretože ten dokáže odstrániť nepríjemný zápach, baktérie, huby aj vírusy. Po aplikácii nechajte uschnúť a potom navlečte čistú plachtu. V prípade úniku moču na matrac treba matrac dôkladne vyčistiť trením pomocou kefky a nanesením roztoku vody s čistiacim prostriedkom, prebytočnú vlhkosť odstrániť vlhkou handričkou a potom nechať matrac uschnúť. Po uschnutí treba matrac vydezinfikovať. Pri dezinfekcii postupujte tak, ako je opísané v predchádzajúcom bode.
  • V prípade úniku moču sa odporúča tiež vydezinfikovať plachty a tak odstrániť baktérie a zápachy, alebo choroby prítomné v domácnosti, aby sa zabránilo prípadnej nákaze. Prípravok Sanytol dezinfekcia na bielizeň je ideálny na pridanie do prania, keď periete plachty a uteráky. Postará sa o to, aby bola vaša bielizeň hygienicky čistá.

Keď budete postupovať podľa týchto odporúčaní, bude váš matrac čistý a nebude obsahovať žiadne choroboplodné zárodky. Budete na ňom môcť oddychovať bez obáv z baktérií, alebo nepríjemného zápachu.