Ako odstrániť nepríjemný zápach z chladničky?

V chladničke sa hromadí množstvo zvyškov potravín, ktoré môžu zaplniť mikroorganizmy, pretože, hoci chlad spomaľuje aktivitu množenia sa mikroorganizmov, chladenie sa nepostará o ich zničenie, a niektoré mikroorganizmy môžu prežiť, alebo sa dokonca šíriť, ako napr. plesne a niektoré baktérie, čím vzniká nepríjemný zápach. Dokonca možno často nájsť pleseň na tesnení chladničky, na vlhkom a tmavom mieste. Túto pleseň je nutné včas odstrániť, aby nepokračovalo jej šírenie.

Čo robiť, keď z chladničky vychádza nepríjemný zápach?

Najskôr vytiahnite zástrčku chladničky z elektrickej siete. Vyprázdnite ju a zlikvidujte potraviny, ktoré už nebudete konzumovať alebo ktoré sú pokazené.

Hĺbkovo vyčistite každú poličku a priehradku. Použite dezinfekčný prostriedok, ktorý nepoškodí materiály, napr. Univerzálny čistič Sanytol. Jednoducho ho nastriekajte na povrch a po uplynutí niekoľkých minút oblasť opláchnite, pretože ide o priestory, ktoré sú v kontakte s potravinami. Týmto spôsobom zničíte 99,9 % baktérií a plesní.

Ak zápach pochádza z vonkajšej strany chladničky, pravdepodobne pôjde o únik vody z rúrok alebo o nadmerné množstvo vody v kondenzátore, ktorý sa nachádza pod chladničkou a môže obsahovať baktérie alebo v ňom môže rásť pleseň.

Vyberte zásuvku kondenzátora spod chladničky, umyte a opláchnite špinu a pleseň. Potom celý povrch dobre utrite Sanytolom a nechajte uschnúť.

Týmto spôsobom odstránite všetky stopy nepríjemných zápachov vďaka hĺbkovej dezinfekcii, ale mali by ste zabrániť aj tomu, aby sa nepríjemný zápach vrátil. Najlepším spôsobom je uchovávať potraviny v uzavretých nádobách alebo zabalené v priehľadnej fólii, a predovšetkým pravidelne čistič elektrické spotrebiče.

Je veľmi dôležité, aby ste chladničku udržiavali v optimálnych hygienických podmienkach. Predpokladá sa, že 50 % domácich otráv jedlom spôsobujú nesprávne hygienické opatrenia v kuchyni.

Zistíte, že udržiavať chladničku čistú je oveľa jednoduchšie, ako ste si mysleli.