Ako dezinfikovať detské hračky

Je bežné, že deti, najmä malé deti, vkladajú predmety do úst, spia so svojimi plyšákmi alebo lezú kolenačky po zemi, a tak u nich častejšie vznikajú infekcie kontaktom s týmito predmetmi, alebo povrchmi, aj keď sú doma.

Pomocou týchto jednoduchých krokov zistíte, ako prať plyšáky a dezinfikovať tvrdé hračky, textilné hračky alebo hračky, ktoré sa nemôžu prať.

Dezinfekcia tvrdých hračiek krok za krokom:

 1. Ak sú hračky malé a môžu prísť do styku s vodou a odolajú vysokým teplotám, môžete ich oprať v horúcej vode s pracím prostriedkom alebo umyť v umývačke riadu pri vysokej teplote.
 2. Ak nie je možné použiť umývačku riadu, použite Dezinfekčné čistiace utierky Sanytol, sú veľmi praktické a ich použitie je rýchle.
 3. Väčšie hračky, ak neobsahujú baktérie, utrite Dezinfekčnou čistiacou utierkou Sanytol alebo handričkou navlhčenou Dezinfekčným univerzálnym čističom Sanytol.

V oboch prípadoch nechajte výrobok pôsobiť a pred vrátením hračky dieťaťu ju opláchnite vodou.

Pranie plyšákov a mäkkých hračiek krok za krokom:

 1. Tento typ hračiek a plyšáky sa obyčajne môžu prať v práčke. Odporúčame vám pridať do prania 80 ml Dezinfekcie na bielizeň Sanytol. Pridanie tejto dávky do dávkovača na aviváž zaistí dezinfekciu hračiek, pretože prípravok zničí 99,9 % mikróbov, baktérií a plesní.
 2. Zvoľte bežný cyklus prania (minimálne pri 20 °C). Najlepšie urobíte, keď zvolíte krátky cyklus prania a minimálne žmýkanie, aby ste plyšovú hračku nepoškodili.
 3. Kým vrátite hračky svojmu dieťaťu, nechajte ich úplne uschnúť. Ak je to možné, sušte ich na vzduchu.

Čistenie hračiek, ktoré sa nemôžu prať:

Ak hračku nemožno vyprať, pretože obsahuje nejaký mechanizmus alebo funguje na batérie:

 1. Ak má batérie, vyberte ich.
 2. Vonkajší povrch hračky trite kefkou s jemnými štetinami (napríklad kefkou na nechty) a trochou čistiaceho prostriedku.
 3. Čistiaci prostriedok odstráňte pomocou vlhkej handričky, na hračke by nemali zostať žiadne zvyšky.
 4. Na zahubenie roztočov môžete hračku vložiť do vrecúška a následne na noc do mrazničky.
 5. Hračku môžete tiež utrieť handričkou namočenou v alkohole a potom počkať, kým sa alkohol úplne vyparí. Je dôležité, aby hračku alkohol neimpregnoval.

Ak je hračka veľmi zašpinená, je vhodné ju zlikvidovať a tým chrániť zdravie dieťaťa. Vďaka týmto radám a trikom bude pre vás jednoduchšie udržiavať hračky svojich detí bez mikróbov, baktérií a plesní. Teraz už viete, ako prať plyšáky a dezinfikovať všetky hračky svojich detí a budete pokojnejší, keď ich budete pozorovať, ako sa hrajú s čistými hračkami bez mikróbov, baktérií a plesní.