Domáci zvierací miláčikovia

Domáci zvierací miláčikovia (mačky, psy, morčatá, rybičky…) sú neoddeliteľnou súčasťou našich každodenných životov. Žijú v našich domovoch a často spia aj v našich posteliach. Ale domáci miláčik môže byť nosičom alebo prenášačom mnohých patogénov alebo alergénov, ktoré môžu u človeka vyvolať vážnejšie ochorenia. Preto je prítomnosť zvieraťa u vás doma podmienená dodržiavaním niekoľkých základných hygienických pravidiel, ktoré by mali platiť aj pre samotné zviera, ľudí v jeho okruhu aj pre priestor, v ktorom sa pohybuje. 

Kliknite na tieto texty a objavte naše rady:

ĎALŠIE RADY

  • Ak zvieracieho miláčika hladkáte alebo sa dotýkate nejakého predmetu, ktorý mu patrí, umývajte si ruky vodou a tekutým mydlom z radu SANYTOL aspoň 20 sekúnd, aby ste zničili všetky mikroorganizmy. Ak nemáte prístup k zdroju vody, môžete použiť aj gély a Dezinfekčné čistiace utierky SANYTOL.
  • Ubezpečte sa, že vaše zvieratá sú očkované a ošetrené proti kliešťom, blchám a ďalším parazitom.
  • Ku zvieratám, u ktorých hrozí, že vás uhryznú alebo poškriabu, pristupujte s veľkou opatrnosťou, aby ste sa vyhli nebezpečenstvu pohryznutia alebo poškriabania. V prípade pohryznutia alebo poškriabania vydezinfikujte ranu nejakým antiseptickým prípravkom. Ak vás uhryzlo nejaké neznáme zviera, odporúča sa pre istotu návšteva lekára a ošetrenie rany.
  • Nespite so zvieracím miláčikom vo svojej posteli, alebo v jednej izbe.
  • Nekŕmte zvieracieho miláčika zo svojho taniera, nedovoľte mu, aby vám oblizoval tvár, ani ho nehladkajte pri jedle.
  • Pravidelne vášho zvieracieho miláčika kúpte a kefujte.