Nachádzate sa tu

Často Kladené Otázky

Môžem vytrieť Sanytolom na podlahy laminátovú podlahu?

Áno. Sanytol podlahy a povrchy je možné použiť bez obáv na laminátovú podlahu.

Často cestujem, nemáte v sortimente nejaké menšie balenia univerzálneho čističa?

Sanytol univerzálny čistič ponúkame len v balení 500 ml. Na cestovanie by sme Vám odporučili produkt Sanytol  dezinfekčný univerzálny čistič vo forme utierok. Čistí a dezinfikuje plochy. Práca s čistiacimi utierkami je veľmi rýchla, pohodlná a hygienická.

Ako môžem Sanytolom vyčistiť umývadlové sifóny?

Odporučili by sme Vám produkt Sanytol podlahy a povrchy. Stačí aplikovať 2 viečka neriedeného prípravku do sifónu a nechať pôsobiť celú noc.

Aký produkt je vhodný na dezinfekciu telefónu?

Pre dezinfekciu telefónu a kancelárskych predmetov je vhodný Sanytol dezinfekčný čistič 2 v 1 400 ml aerosól. Čistí a dezinfikuje a zároveň jeho špeciálne zloženie veľmi rýchlo schne.

Aký produkt mám použiť na dezinfekciu drezového sifónu?

Odporučili by sme Vám produkt Sanytol podlahy a povrchy. Stačí aplikovať 2 viečka neriedeného prípravku do sifónu a nechať pôsobiť celú noc.

Môžem použiť Sanytol Kúpeľne na sprchovú zástenu?

Áno. Sanytol Kúpeľne je produkt špeciálne určený pre čistenie všetkých povrchov v kúpeľni. Účinne zabraňuje šíreniu nežiaducich mikroorganizmov, tvorbe plesní a vodného kameňa. Odstraňuje plak a nanesené stopy mydla.

Ako sa starať o textílie používané zvieratami?

Prateľné textílie používané zvieratami je nutné prať oddelene od ostatnej bielizne. Teplota by mala byť nastavená minimálne na 60°C alebo je do práčky treba pridať dezinfekčný prostriedok na bielizeň, ako je napr. SANYTOL dezinfekcia na bielizeň. Textílie, ktoré nie je možné prať - pelechy a pod., je nutné mechanicky vyčistiť vlažnou vodou a následne použiť dezinfekčný a dezodoračný prípravok na tkaniny Sanytol, ktorý odstráni baktérie, vírusy a plesne, ktoré by mohli ohroziť nielen Vás ale aj vášho domáceho maznáčika.

Môžem použiť Sanytol univerzálny čistič na mramor?

Áno, môžete. Mramor je veľmi citlivý materiál. Nevhodné prostriedky môžu na ňom zanechať škvrny. Sanytol univerzálny čistič sprej má veľmi šetrné zloženie, ale s účinnou čistiacou silou. Je možné ho použiť bez problémov na viaceré citlivé materiály ako je mramor, kamenina, ale aj drevo, chróm a pod.

Ako zlikvidovať nepríjemné pachy z nepracích textílií?

Textílie, ktoré nie je možné prať - závesy, čalúnenie, sedačky, je možné vydezinfikovať a osviežiť dezinfekčnými a dezodoračným prípravkom na tkaniny Sanytol, ktorý odstráni baktérie, vírusy a plesne a navracia tkaninám sviežosť čistej bielizne. Neobsahuje chlór, nezanecháva škvrny, neprekrýva zápach, ale ničí jeho príčinu - baktérie.

Ako a kde vzniká najviac otráv jedlom?

Nie je tajomstvom, že kuchyňa je miestom, kde vzniká najviac otráv jedlom. Pre prácu s potravinami je nutné dodržiavať určité hygienické pravidlá - nepoužívať náčinie, ktoré prišlo do styku so surovým mäsom na potraviny, ktoré nebudú ďalej tepelne ošetrené. Ovocie a zeleninu je nutné vždy dôkladne umyť. Udržiavať čistotu a hygienu v chladničke. Pracovnú dosku, ale aj odpadkový kôš, pravidelne dezinfikovať.

Pri akej teplote by sme mali prať svoje odevy?

Štúdie potvrdzujú, že po jednom dni nosenia sa na košeli nachádzajú milióny zárodkov. Je veľký rozdiel, či periete svoje odevy pri 30° alebo 40°. Odevy vyprané pri 30° obsahujú 500-krát viac baktérií, ktoré môžu byť pôvodcom pretrvávajúceho zápachu, ale aj kožných problémov. Pokiaľ druh textílie nedovolí pranie pri vyšších teplotách, odporúčame textílie dezinfikovať pridaním výrobku Sanytol dezinfekcia na bielizeň do pracieho cyklu. Prostriedok neobsahuje chlór, eliminuje nepríjemné pachy, pretože zničí ich príčinu a je vhodný pre všetky textílie.

Aké riziko hrozí na verejných toaletách?

Z prieskumu vyplýva, že až 25% ľudí je pri odchode z verejných toaliet nakazených baktériou vyvolávajúcu gastroenteritídu. Ako prevencia tohto ochorenia je nutná dôkladná hygiena rúk. Sanytol ponúka riešenie v použití bezoplachového dezinfekčného gélu na ruky.